Szkolenia dla inzynierow w TÜV RheinlandSzkolenia dla inzynierow w TÜV Rheinland

Szkolenia dla inżynierów, m.in. szkolenie materiałoznawstwo

Inżynieria materiałowa

Szkolenia dla inżynierów poruszają tematykę szeroko pojętej inżynierii materiałowej, wiedza na temat której wykorzystywana jest na różnych etapach cyklu produkcyjnego podczas pracy z materiałami inżynierskimi.

Szkolenia z inżynierii materiałowej omawiają zagadnienia struktury i własności metali ich stopów, technologie wytwarzania materiałów inżnierskich, wykorzystywane w warunkach produkcyjnych w każdej fazie ich wytwarzania.

Kursy z zakresu szeroko pojętej inżynierii materiałowej czy obróbki cieleplnej stopów metali poruszają zagadnienia o materiałach wykorzystywanych w przemyśle, omawiają przykłady ich zastosowań technicznych, własności i warunki pracy z danym materiałem.

Wiedza nabyta podczas szkoleń dla inżynierów pozwala na zastosowanie jej w praktyce, podczas pracy z różnymi gatunkami stali. Elastyczne podejście do warunków rynkowych nierzadko stawia wyzwania wyszukania alternatyw do wykorzystywanych materiałów i umiejętności wyjaśnienia różnic we właściwościach pomiędzy różnymi gatunkami stali o tym samym składzie chemicznym i możliwościach ich wzajemnego zastępowania. I tak, na kursie z wyszukiwania zamienników dla stalowych materiałów produkcyjnych uczestnik otrzymuje odpowiedź, w jakich warunkach jeden gatunek stali może zastąpić drugi, a kiedy jest to niedozwolone. Szkolenie z tego zakresu prowadzone jest w m.in. w oparciu o wykorzystanie norm materiałowych.

Do kogo skierowane są szkolenia z inżynierii materiałowej?

Szkolenia z inżynierii materiałowej, w tym z materiałoznawstwa czy wyszukiwania zamienników dla stalowych materiałów produkcyjnych, są kierowane do pracowników technicznych biur konstrukcyjnych, działów produkcyjnych firm wytwarzających konstrukcje metalowe oraz części maszyn, firm usługowo-handlowych z obszaru materiałów konstrukcyjnych.

Kurs z obróbki cieplnej i cieplno-chemicznej stopów metali jest natomiast dedykowany osobom, które chcą nabyć bądź pogłębić wiedzę z zakresu obróbki cieplnej i cieplno-chemicznej metali i ich stopów, pracownikom produkcyjnym odpowiedzialnym lub wykonującym procesy obróbki cieplnej lub cieplno-chemicznej w swoich firmach, osobom pracującym w sekcjach utrzymania ruchu, pracownikom działu jakości, kontrolerom produkcji i kadrze inżynierskiej.

Kontakt

TÜV Rheinland Polska Sp. z o.o.
ul. Wolności
347
41-800
Zabrze

Oferujemy następujące szkolenia dla inżynierów:

 • Wyszukiwanie zamienników dla stalowych materiałów produkcyjnych
 • Materiałoznawstwo
 • Obróbka cieplna i cieplno-chemiczna stopów metali

Udział w szkoleniach dla inżynierów pozwala na:

 • Nabycie podstawowej i szczegółowej wiedzy na temat różnych gatunków stali (zamienników) i systemów ich oznaczania
 • Nabycie umiejętności wskazania różnic we właściwościach pomiędzy różnymi gatunkami stali o tym samym składzie chemicznym i możliwościach ich wzajemnego zastępowania
 • Nabycie wiedzy, w jakich warunkach jeden gatunek stali może zastąpić drugi (zamienniki), a kiedy jest to niedozwolone (wykorzystanie norm materiałowych)
 • Zdobycie wiedzy z zakresu obróbki cieplnej inżynierskich stopów metali
 • Zaznajomienie się z własnościami mechanicznymi inżynierskich stopów metali w stanie eksploatacyjnym i przetwórczym oraz nabycie wiedzy, jak je mierzyć
 • Zdobycie umiejętności świadomego dobierania parametrów decydujących o obróbce cieplnej i poznanie ich wpływu na późniejsze własności użytkowe
 • Nabycie umiejętności rozpoznawania wad występujących na skutek źle dobranych parametrów obróbki cieplnej

Terminarze i cenniki szkoleń

PDF
Terminarz systemów zarządzania w ramach Wakacyjnej Akademii Szkoleń 2023
PDF
Terminarz systemów zarządzania II półrocze 2023
PDF
Terminarz szkoleń technicznych II półrocze 2023
PDF
Terminarz szkoleń z badań nieniszczących 2023

Produkty: 4

 1. Obróbka cieplna i cieplno-chemiczna stopów metali

  Szkolenie obejmuje zagadnienia związane z metaloznawstwem, pomiarami i kontrolą.
 2. Wyszukiwanie zamienników dla stalowych materiałów produkcyjnych. Live online

  Szkolenie pozwala podwyższyć kompetencje zawodowe.
 3. Materiałoznawstwo

  Szkolenie pozwala podwyższyć kompetencje zawodowe.
 4. Wyszukiwanie zamienników dla stalowych materiałów produkcyjnych

  Szkolenie pozwala podwyższyć kompetencje zawodowe.
na stronę