Szkolenia dla inżynierów, m.in. szkolenie materiałoznawstwo
Inżynieria materiałowa
Szkolenia dla inżynierów, w tym szkolenie materiałoznawstwo, poruszają tematykę szeroko pojętej inżynierii materiałowej, wiedza na temat której wykorzystywana jest na różnych etapach cyklu produkcyjnego podczas pracy z materiałami inżynierskimi.
Szkolenia z inżynierii materiałowej omawiają zagadnienia struktury i własności metali ich stopów, technologie wytwarzania materiałów inżnierskich, wykorzystywane w warunkach produkcyjnych w każdej fazie ich wytwarzania.
Kursy z zakresu szeroko pojętej inżynierii materiałowej czy obróbki cieleplnej stopów metali poruszają zagadnienia o materiałach wykorzystywanych w przemyśle, omawiają przykłady ich zastosowań technicznych, własności i warunki pracy z danym materiałem.
Wiedza nabyta podczas szkoleń dla inżynierów pozwala na zastosowanie jej w praktyce, podczas pracy z różnymi gatunkami stali. Elastyczne podejście do warunków rynkowych nierzadko stawia wyzwania wyszukania alternatyw do wykorzystywanych materiałów i umiejętności wyjaśnienia różnic we właściwościach pomiędzy różnymi gatunkami stali o tym samym składzie chemicznym i możliwościach ich wzajemnego zastępowania. I tak, na kursie z wyszukiwania zamienników dla stalowych materiałów produkcyjnych uczestnik otrzymuje odpowiedź, w jakich warunkach jeden gatunek stali może zastąpić drugi, a kiedy jest to niedozwolone. Szkolenie z tego zakresu prowadzone jest w m.in. w oparciu o wykorzystanie norm materiałowych.
Do kogo skierowane są szkolenia z inżynierii materiałowej, m.in. szkolenie materiałoznawstwo?
Szkolenia z inżynierii materiałowej, w tym z materiałoznawstwa czy wyszukiwania zamienników dla stalowych materiałów produkcyjnych, są kierowane do pracowników technicznych biur konstrukcyjnych, działów produkcyjnych firm wytwarzających konstrukcje metalowe oraz części maszyn, firm usługowo-handlowych z obszaru materiałów konstrukcyjnych.
Kurs z obróbki cieplnej i cieplno-chemicznej stopów metali jest natomiast dedykowany osobom, które chcą nabyć bądź pogłębić wiedzę z zakresu obróbki cieplnej i cieplno-chemicznej metali i ich stopów, pracownikom produkcyjnym odpowiedzialnym lub wykonującym procesy obróbki cieplnej lub cieplno-chemicznej w swoich firmach, osobom pracującym w sekcjach utrzymania ruchu, pracownikom działu jakości, kontrolerom produkcji i kadrze inżynierskiej.
Oferujemy następujące szkolenia dla inżynierów:
Udział w szkoleniach dla inżynierów pozwala na:
- Nabycie podstawowej i szczegółowej wiedzy na temat różnych gatunków stali (zamienników) i systemów ich oznaczania
- Nabycie umiejętności wskazania różnic we właściwościach pomiędzy różnymi gatunkami stali o tym samym składzie chemicznym i możliwościach ich wzajemnego zastępowania
- Nabycie wiedzy, w jakich warunkach jeden gatunek stali może zastąpić drugi (zamienniki), a kiedy jest to niedozwolone (wykorzystanie norm materiałowych)
- Zdobycie wiedzy z zakresu obróbki cieplnej inżynierskich stopów metali
- Zaznajomienie się z własnościami mechanicznymi inżynierskich stopów metali w stanie eksploatacyjnym i przetwórczym oraz nabycie wiedzy, jak je mierzyć
- Zdobycie umiejętności świadomego dobierania parametrów decydujących o obróbce cieplnej i poznanie ich wpływu na późniejsze własności użytkowe
- Nabycie umiejętności rozpoznawania wad występujących na skutek źle dobranych parametrów obróbki cieplnej
-
Szkolenie obejmuje zagadnienia związane z metaloznawstwem, pomiarami i kontrolą.
-
Wyszukiwanie zamienników dla stalowych materiałów produkcyjnych
Szkolenie pozwala podwyższyć kompetencje zawodowe.